Katar’dan arabuluculuk açıklaması: İsrailin saldırıları şartları zorlaştırıyor


“İsrail’in saldırıları, arabuluculuğu zorlaştırıyor.” Bu sözler, Katar Dışişleri Bakanı Muhammed Bin Abdurrahman Al Sani’ye ait.

Katar Dışişleri Bakanlığı’nın yaptığı yazılı açıklamaya göre, Katar Dışişleri Bakanı Al Sani, Amerika Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Katardan arabuluculuk açıklaması: “İsrail’in saldırıları şartları zorlaştırıyor”

Al Sani, gerçekleşen görüşmede Gazze’de sağlanacak yeni bir “insani ara” için ortaklarıyla arabuluculuk çabalarını sürdürdüklerinin altını çizdi ve “İsrail’in Gazze’ye saldırıları arabuluculuk çabalarını zorlaştırıyor ve bölgedeki insani felaketi derinleştiriyor” dedi.

İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki işgali ve saldırıları hakkındaki gelişmelerin konuşulduğu görüşmede, Gazze Şeridi ile Filistin’deki gerilimin düşürülmesi ve ateşkes olanakları ana gündem maddelerini oluşturdu.

Kadın ve çocuklar başta olmak üzere masum sivillerin öldürülmesi ve toplu cezalandırmaların kabul edilemez olduğunun altını çizen Al Sani, bölgeye insani yardımların ulaştırılması için Gazze’ye güvenli insani koridorların açılması gerektiğini hatırlattı.Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*